úterý 15. října 2013

Eggenfelden 2013

.... jsme si nemohli v naší tradiční sestavě OK1JA, OK1PVT, OK1FKT + já nechat ujít.
Vyráželo se brzy ráno, Franta OK1FKT tentokrát nezapoměl řízky doma :-)
Cesta OK, přijeli jsme okolo 8:10 , tlačenice u vchodu už byla malá.

Pár fotografií z burzy:

Pro Frantu OK1IBB jsem sháněl nějaký SWR můstek. Ceny jsou závratné.
170E:

 80E:


170E:


Nakonec jsem Frantovi  koupil za 65E můstek do 600MHz a  další vyzkoušený Wiltron do 1GHz, ten stál ale 120E ...

Franta sháněl i patrony do měřiče výkonu BIRD, objevili jsme pouze jeden za 120E :-(  :-(  takže jsem ho neval, i tak byl mimo kmitočty , co Franta OK1IBB požadoval....I ceny měřáků jako by letos povolily. Pokud někdo chce bastlit, "základní vybavení" už je poměrně dostupné.

V nabídce bylo spousta zajímavých komponent na stavbu přispůsobovacích článků a anténních obvodů.....

Tenhle tunner se mi moc líbil,  ale nakonec jsem mu odolal. Časem něco ubastlím. QRO rolšpule a kondy mám a točit budu po vzoru OK1VRF krokovými motory rovnou u antény...


A objevil jsem zajímavost, paměťové karty pro testery Stabilock 4015 a 4032. Bohužel žádné zajímavé options v nabídce nebyly :-(  Jen klasika Tracking, Trunking a pro 4032 ještě nějaká CTX.


Okolo 14:00 hod se začínali prodávající nějak vytrácet, přibližně o hodinu později jsme to zabalili i my a s povinnou zastávkou a nákupem potravin v Aldi jsme vyrazili k domovu.  Další vánoce někdy na jaře příštího roku v Neumarktu :-)


Dojem z celé akce?  Stále padají ceny měřicích přístrojů, ale někteří prodávající odjížděli prakticky se vším co přivezli, protože ceny měly neakceptovatelné. Na druhé straně se dají pořídit za zlomek ceny zajímavosti, které člověk běžně nekoupí. Já si přivezl další čtečku Kindle Touch, tentokrát v originálním koženém obalu, velmi zachovalou - prakticky jako novou. Zajímavosti se dají nalézt zhruba tak do hodiny po otevření. Poté už člověk jenom papěrkuje a musí mít velké štěstí narazit na pěkné zboží a za zajímavou cenu.
Jakž takž se dá s většinou prodávajících mluvit anglicky, ne že bych uměl, ale číslovky a základ má snad každý a to pro kšeft stačí :-)

1 komentář:

  1. Vi zapamentali kto prodavac pametove karti pro testery 4031 i 4032, i cene ?
    YU7FA Zeljko

    OdpovědětVymazat

Pokud budete cokoliv psát, prosím zdržte se vulgárních výrazu. Vše ostatní se dá akceptovat :-)